جستجوی پیشرفته 
 سبد خرید شما خالیست !
سه شنبه, 10 اسفند, 1395  


  عرق زنیان (طبیعت گرم)
    
عرق زنیان (طبیعت گرم)
کد محصول: 39
3000 بسته  

قیمت : 4,000  تومان
 
 عرق زنیان (طبیعت گرم)

میوه ی نوعی گیاه است که به فارسی ((زنیان))وگیاه آن در کتب طب سنتی با نام های (انیسون برّی)و(کمون حبشی)آورده شده وبه فرانسوی و SisonAmmiوAjowanو به انگلیسیAmmiومیوه ی آن راAjava seedsگویند.گیاهی است از خانواده یUmbellifereae،نام علمی آن Trachyspermum ammi(L.)Spragueازطرف گیاه شناسان مختلف در زمان های متفاوت نامگذاری شده است.این گیاه رادر بلوچستان بانام هندی آن ((اجوان))وهم چنین ((اسپرکاری))میشناسند. توجه شود در برخی مدارک طب سنتی برای گیاه بادیان رومی نیز نام زنیان را می برند که با زنیان متفاوت است.

خواص 

زنیان از نظر طبیعت مانند زیره ها گرم و خشک است واز نظر خواص ضد اسپاسم،تونیک،محرّک وبادشکن می باشد ومعمولاً در تهیه مشمع هایی که برای تسکین درد به کار می رود به کار می رود،داخل میشود. همچنین به عنوان داروی استعمال خارجی برای رفع بیماری های معده وکبد وناراحتی های گلو وسرفه و روماتیسم تجویز می شود.

زنیان منبع بسیاری غنی از تیمول ضد عفونی کننده ی معرف است. در هندوستان از زنیان به عنوان ضدعفونی کننده وبرای تقویت معده وهم چنین به عنوان بادشکن وتونیک وبرای قطع اسهال ورفع سوءهاضمه ودردهای حادشکم یاقولنج ومعالجه ی سوءهضم هایی که ناشی از ضعف وکمی نیرو باشد وتحلیل گاز ونفع ودر مورد بیماری وبا  تجویز می شود. باید توجه شود که اشخاص گرم مزاج مصرف نکنند یادر مورد لزوم به مقدار کم و توأم با گیاهان دارویی سرد میل کنند.

((عرق زنیان))یا عرق نانخواه یا عرق انیسون از عرقیات گرم ومؤثر در هضم غذا ومفید برای سینوزیت وعوارض تنگی نفس وآسم مباشد.

مدّر،بادکشن،تونیک وضد اسهال وضد تهوع است.دستگاه گوارش وتنفس را ضد عفونی می کند وضد انگل است. برای رفع بیماری های کبد و  ورم گلو،ناراحتی های بینی،زکام وسرفه مفید است .درد حاد شکم وقولنج وسوء هاضمه راکه ناشی از ضعف وکمی نیرو باشد برطرف می سازد،روماتیسم و  وبا را درمان می کند. برای تقویت قوه ی جنسی پیر مردانی که هنوز تحلیل نرفته وگاه گاهی می توانند ابراز میل وشهوت نمایند،مفید است.

نحوه ومیزان مصرف

یک قاشق غذاخوری در گلو ریخته غرغره نموده وسپس قورت دهید ودر دو سوراخ بینی دو قطره بچکانید واستنشاق نمایید.

بعد از هر وعده غذا ظهر وشب نصف استکان همراه با نصف استکان آب میل نمایید تا هضم غذا را آسان نماید واز نفخ وترشی معده جلوگیری کند.

چکیده مطالب:

عرق زنیان طبیعت گرم دارد،ضدنفخ،بادشکن،ضدسکسکه،ضدعفونی کننده بسیار قوی،هضم غذا،ضدانگل،رفع سموم بدن ومؤثربرای رفع اعتیاد به مواد مخدر،بیماری پیسی،مقوی قوای جنسی،بالا برنده فشار خون ونیروبخش.  (نصف فنجان در نصف لیوان آب سرد بعد از غذا )  این محصول را به دوست خود پیشنهاد دهید
شما می توانید این محصول را به دوست خود معرفی نمایید , شاید دوست شما به این محصول علاقه مند باشد

نام شما
ایمیل شما
نام دوست شما
ایمیل دوست شما
متن (اختیاری)

 تعداد محصولات : 47
کل بازدید : 976408